חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
יער שוויץ טיול ליד הכנרת

יער שוויץ- טיול באזור הכנרת

יער שוויץ הוא יער שנטוע במדרון בין פוריה לכנרת. ביער דרך נופית של 6 ק"מ ולאורכה תצפיות מהממות, מסלולי הליכה, גני שעשועים ומקומות לפיקניק.

מחפשים מסלול טיול ברכב באזור הכנרת? מוזמנים לטייל אתנו ביער שוויץ!

דרך יער שוויץ- מסלול למשפחות ליד הכנרת

אחת לשנה, אנחנו נוהגים לעשות סופ"ש משפחה מורחבת: טיולים, ארוחות שחיתות, רכילות משפחתית ועוד… בשנים האחרונות התקבענו על וילה מפנקת במגדל, שצופה לנופי הכנרת. בכל סופ"ש כזה אנחנו משתדלים לשלב לפחות מסלול אחד של הליכה ברגל.

מציאת מסלול כזה מאתגרת למדי, בהתחשב בצרכים השונים של כל אחד ובמגבלות שיש עם ילדים צעירים. על כל האתרים שביקרנו בהם בשנים האחרונות מוזמנים לקרוא בפוסט שמוקדש לנקודות עניין באזור הכנרת.

השנה יצא שנסענו בזמן גל חום קשוח, שלא ממש אפשר טיול ברגל. כך מצאנו את דרך יער שוויץ המהממת: דרך נופית שניתן לנסוע בה ברכב ולרדת לתצפיות, פיקניק וגם מסלולים ברגל.

תצפית מיער שוויץ- טבריה מעולם לא נראתה טוב כל כך

ליער שוויץ יש שלוש כניסות:

הדרומית: סמוך לאכסניית הנוער פוריה.(קישור ל"ווייז")

הצפוניות: מטבריה. הראשונה משדרות ספיר והשנייה מרחוב קק"ל.

אורך הנסיעה 6 ק"מ ולכל אורכה תצפית מרהיבה על הכנרת. בצידי הדרך מספר מצפורים שניתן לעצור בהם ולהתלהב מהכחול-כחול הזה. מלמעלה זה באמת נראה כמו שוויץ.

הנה הצעה למסלול למשפחות:

הנקודה הראשונה היא אכסניית פוריה, ששייכת לאנ"א. זאת הזדמנות להמליץ בחום על האכסנייה שמחדריה נשקף נוף יפיפה והיא מאפשרת נופש למשפחות במחיר שווה לכל נפש.

סמוך לאכסנייה נמצאת תצפית ע"ש אורון שאול. אורון נהרג בסג'אעיה שבעזה במבצע צוק איתן. הוא היה תושב האזור ובתצפית לוח זיכרון שמספר את סיפורו.

מנקודה זאת אפשר לראות את הגולן ואת הר החרמון. אם הגעתם בחורף, אולי תזכו לראות את הפסגה המושלגת וכן כחניות אדומות שפורחות במדרון.

משם נמשיך לנסוע בדרך הנופית.

קישור למפת דרך יער שוויץ באתר קק"ל

למי שמעוניין או מעוניינת ללכת מעט ברגל- בצד שמאל יש שביל הליכה מוסדר שמחבר את הכביש למסלול האופניים.

התצפיות שניתן לעצור בהן בדרך:

  • תצפית יער שוויץ
  • תצפית גוטמן (ובה גן שעשועים לילדים)
  • מצפור דו מפלסי
  • מצפור תלת כיווני.

מצפור יער שוויץ

ממצפור יער שוויץ המשכנו ברגל לאורך הכביש עד לפניה ימינה. סמוך לפניה ספסל עם הנוף הכי יפה בארץ!

הליכה בשביל ישראל יער שוויץ

אחרי שיושבים ומתפעלים קצת מהנוף, פונים ימינה, לשביל סלול שהוא חלק מ"שביל ישראל". השביל עובר ביער לאורך 3 קילומטרים- דרך מקסימה ונוחה לילדים. הדרך לא מוצלת כך שמתאימה לשעות אחר הצהריים או לעונות פחות חמות.

חניון לילה יער שוויץ

מדרך נופית יער שוויץ ניתן לעלות בדרך סלולה לתצפית ע"ש קרל לוץ. לוץ היה דיפלומט שוויצרי שהציל יהודים בזמן השואה והוכר כחסיד אומות העולם. התצפית מקורה ומתאימה לישיבה. סמוך אליה נמצא חניון לילה שניתן ללון בו באוהלים. בחניון אין שירותים ומקלחות אך יש משטחים לאוהלים, שולחנות פיקניק ואזור להדלקת מדורה. 

החניון הוא פינת חמד של ממש, רק חבל שרמת הניקיון נמוכה כל כך. אם לרגע חשבנו שאנחנו בשוויץ- מראה הטינופת במקום החזיר אותנו למזרח התיכון.

שביל לרכב שטח ביער שוויץ

אם יש לכם רכב שטח יש במקום שני מסלולים יפים שתוכלו לנסוע בהם:

  • שביל ברניקי נקרא ע"ש ברניקי, אחייניתו של המלך הורדוס. היציאה לשביל נמצאת סמוך למצפה התלת כיווני (ניתן להגיע גם מכיוון טבריה). במקום יש שרידים של כנסיה עתיקה וכמובן נוף מרהיב, שמיוחד בשקיעה.
  • עין פוריה- מקום בו על פי המסורת נפגשו שליחי דבורה עם ברק. בעת ביקורינו היה המקום חסום למעבר.

דרך נוספת (בה לא נסענו) נמצאת מול מצפור יער שוויץ.

טיפ

בזמן הטיול שלנו במקום התקיימו בכביש שיפוצים. הדבר לא צויין בשום מקום- לא בכניסה ולא באתר האינטרנט. לכן מומלץ פשוט לנסות ולראות האם הדרך עבירה. אם לא- ניתן להחנות את הרכב וללכת ברגל.

מקווה שנהנתם לטייל אתנו בדרך יער שוויץ. כדי לקבל עדכונים על פוסטים חדשים, יעדים מעניינים ועוד, מזמינה אתכם להרשם לטִיּוּלֶטֵר.

נסיעה טובה ולהתראות על הדרך!

"

פוסטים אחרונים

מונטנגרו למטייל
אירופה טיולים
ריבה ארז

מונטנגרו למטיילים- מסלול של שבוע

טיול כוכב במונטנגרו- מסלול לשבוע. למונטנגרו יש משהו לכל אחד וכל אחת: נופים מטריפים, שמורות טבע ירוקות, תצפיות, חופי ים, מרינות לעשירים ורפטינג למשפחות. מזמינה אתכם ואתכן להצטרף לטיול כוכב במונטנגרו בחודש אוגוסט.

יוצאים לדרך »

2024 © ריבה ארז

כל הזכויות שמורות לבעלי האתר, אין להעתיק או לצלם ללא רשות בכתב.

חלק מהקישורים באתר זה הם קישורי שותפים: כשאתם מזמינים דרך קישורים אלה המחיר עבורכם זהה ואני מקבלת עמלה קטנה שמסייעת לי לתחזק את הבלוג. למעשה זה WIN-WIN – תודה ונסיעה טובה!

נישאר ידידים?